جدیدترین عناوین خبری

بررسی انواع تحلیل داده در گفت‌وگو با مدیر واحد کسب‌وکار هوداد کاسپین / چالشی به اسم عدم قطعیت

بررسی انواع تحلیل داده در گفت‌وگو با مدی ...

یکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۱۶ ق ظ

عبدالله عشقی مدیر واحد کسب‌وکاری هوداد (هوشمند داده) یا محصولات هوشمند شرکت کاسپین، در گفت‌وگو با راه پرداخت، سطوح مختلف محصولات داده محور را معرفی کرد.

در سال‌های اخیر بحث‌های مربوط به داده، اهمیت آن و همینطور تحلیل داده بسیار پررنگ بوده است. از داده به عنوان طلا یا نفت جدید یاد می‌کنند. داده می‌تواند خلق ارزش و درآمد کند، می‌تواند امنیت ایجاد کند و متقابلا امنیت را به خطر هم بیندازند. هر کار مهمی که در دنیا انجام می‌شود، یک سرش به داده مربوط است. حرکت به سمت داده در دنیا سیر صعودی دارد و در دهه اخیر مباحث بسیاری در این باره مطرح شده و راه‌حل‌های مختلفی برای انجام عملیات مختلف ارائه شده است؛ مانند به دست آوردن داده، ذخیره داده، تجمیع داده، تغییر داده، تحلیل داده و به‌کارگیری خروجی‌های نهایی آن.

مسیر سبز کاسپین در مدیریت چابک / رضایت‌مندی مشتریان و کاهش زمان ارائه محصول به بازار

مسیر سبز کاسپین در مدیریت چابک / رضایت‌م ...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۴۵ ق ظ

علی سهرابی، مدیر بخش برنامه‌ریزی و کنترل پروژه شرکت کاسپین در گفت‌وگو با راه پرداخت مطرح کرد: «میانگین تعداد درخواست‌ها و پروژه‌ها برای بانک پارسیان با تغییر در فرایندهای مدیریتی در طول یک سال از ۱۰۰ مورد به ۲۱۰ درخواست رسیده است.»

شرکت کاسپین از سال ۱۳۸۲ شروع به فعالیت کرده و اکنون یکی از شرکت‌های عضو گروه هلدینگ بانک پارسیان است. کاسپین در طول این مسیر سعی کرده که محصولات و راهکارهای کلیدی را به مجموعه پارسیان ارائه دهد. محصولاتی مانند کربنکینگ، مانیتورینگ، سامانه بانکداری باز، هوش تجاری، کشف تقلب و تخلف و غیره از این قبیل محصولات است. اما کاسپین علاه‌بر ارائه این محصولات در مدیریت تولید خود هم تغییراتی ایجاد کرده تا از طریق آن بتواند هم در رضایت‌مندی مشتریان موفق باشد و هم چابکی را در مجموعه خود به کار گیرد.

مدیر معماری و زیرساخت شرکت کاسپین در گفت‌وگو با راه پرداخت: زیرساخت برای ایجاد توکن در کاسپین فراهم است

مدیر معماری و زیرساخت شرکت کاسپین در گفت ...

سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۳۸ ق ظ

پویا حسینی، مدیر معماری و زیرساخت شرکت کاسپین در گفت‌وگو با راه پرداخت: «اگر گروه داده‌پردازی پارسیان در نظر داشته باشد که دارایی را ارزش‌گذاری و توکنایز کند، می‌توانیم از طریق سیستم خود آن را به فروش برسانیم. زیرساخت این کار فراهم است و بسیاری از دارایی‌های را می‌توان توکنایز کرد.»

کنسرسیوم ققنوس نزدیک به سه سال است که راه‌اندازی شده و از همان ابتدا پلتفرمی بر مبنای فناوری دفتر کل توزیع شده تشکیل داد که متشکل از میزبان‌های غیرمتمرکز بود. در این مدت، کم‌کم به میزبان‌ها اضافه شده و تیم کنسرسیوم هنوز هم در تلاش است تا بتواند بانک‌ها و شرکت‌های فناوری اطلاعات کشور را برای ورود به انقلاب صنعتی چهارم که اقتصاد دیجیتالی است، آماده کند.

شرکت کاسپین پرداخت‌یار شد

شرکت کاسپین پرداخت‌یار شد ...

دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ ۱۰:۴۲ ق ظ

شرکت کاسپین به عنوان اولین شرکت پرداخت‌یار با حساب تسویه بانک پارسیان مجوز فعالیت گرفت

شرکت تأمین خدمات سیستم‌های کاربردی کاسپین به‌عنوان اولین شرکت پرداخت‌یار که حساب پرداخت‌یاری آن نزد بانک پارسیان است، شناخته شد. به گزارش واحد نوآوری و توسعه بازار کاسپین،این شرکت که در حال حاضر به عنوان بازوی فناوری اطلاعات بانک پارسیان مشغول به فعالیت است ، با توجه به اضافه شدن بانک پارسیان به بانک‌های عامل جهت افتتاح حساب پرداخت‌یاری، شرکت کاسپین نیز موفق به اخذ مجوز پرداخت‌یاری از شرکت شاپرک شده است.

فراخوان همکاری کاسپین با استارتاپ‌های حوزه فین تک

فراخوان همکاری کاسپین با استارتاپ‌های حو ...

چهار شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۸:۴۰ ب ظ

شرکت کاسپین در راستای توسعه پلتفرم «بانکداری باز» خود تحت عنوان "کبالت"، در صدد همکاری با استارتاپ‌های حوزه فین تک است.

پلتفرم بانکداری باز (کبالت)، شامل مجموعه‌ای از سرویس‌های مالی بانک  ها می‌باشد که این امکان را در اختیار توسعه دهندگان و شرکت‌های فین‌تک قرار می‌دهد تا بتوانند برنامه‌های کاربردی و خلاقانه تولید کنند.

محصولات و برنامه‌های پیشنهادی از امکان ارائه سرویس‌های بانکی به مشتریان خود در قالب API بهره‌مند خواهند شد.

استارتاپ‌ های فین‌تک تا پایان آذر ماه مهلت دارند تا نسبت به ثبت محصولاتشان در سایت دیموند اقدام نمایند، تا از تخفیفات ویژه بهره‌مند شوند.

دعوت به همکاری؛ طراح UI/UX

دعوت به همکاری؛ طراح UI/UX ...

پنج شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۹ ۱:۲۸ ب ظ

ما به دنبال یک طراح رابط کاربری UI/UX با تجربه و خلاق هستیم. وظیفه شما طراحی رابط کاربری پروژه هاست و باید بتوانید در محیط تیمی با برنامه نویسان  Frontend همکاری کنید. باید قدرت تصمیم گیری و انتخاب مناسب ترین طرح با توجه به نوع پروژه را داشته باشید. تجربه کار در حوزه های مالی و بانکی و پرداخت الکترونیک مزیت به حساب می آید.

حیاتی بودن مفهومی به نام چابکی کسب‌وکار برای ماندگاری در دوران کرونا

حیاتی بودن مفهومی به نام چابکی کسب‌وکار ...

سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ ۲:۲۸ ب ظ

با شیوع ویروس کرونا کسب و کارها در جهان فضای جدیدی را تجربه کردند که شاید هیچگاه تصوری از آن نداشتند. ارتباطات و رویکردها به طور کلی تغییر کرده و اولویت ها و برنامه بسیاری از شرکت‌ها و مشاغل دیگر مانند گذشته نیست. در دوره ای دورکاری یکی از ده‌ها گزینه بود ولی حالا دورکاری تبدیل به یک گزینه جدی شده است که بسیاری به آن فکر می کنند. در این دوران تنها کسب و کارهایی توانستند خود را حفظ کنند که خود را با شرایط جدید تطبیق دادند. مصطفی جاویده معاون فناوری اطلاعات شرکت کاسپین در گفت و گو با "راه پرداخت" از شرایط جدید حاکم بر کسب و کارهای فناوری محور در دوره شیوع کرونا گفت و تاکید کرد که شرکت کاسپین سعی دارد از طریق توسعه فناوری اطلاعات در سازمان‌ها، با تمرکز بر راه‌حل‌های پولی و مالی، کسب‌‌وکار مشتریانش را توسعه داده و توان رقابت‌پذیری آنها را بهبود دهد. چنین شرکتی مانند بسیاری دیگر برای اینکه شیوع ویروس کرونا و تغییر شرایط کنونی، تاثیرات منفی برروی آنها نگذارد باید به سرعت بتواند خودش را با توجه به نیازهای تغییریافته مشتریانش و عوامل کسب‌وکاری و محیطی، سازگار کند. مصطفی جاویده در این خصوص می‌گوید: « مفهوم استراتژی چابک (Agile Strategy) مفهومی بود که ضرورت خود را بیش از پیش در این دوران نشان داد بدان معنا که به جای داشتن نگاه پیش‌گویانه (Predictive) که به‌نوبه خود خوب و لازم است، بیشتر نگاهمان را چابک و تطبیق پذیر (Adaptive) کنیم تا سازگاری با تغییرات سریع‌تر و بهتر رخ دهد.» او معتقد است که نگاه‌های استراتژیک در سازمان‌ها، به‌ویژه برنامه‌های استراتژیک که برای آینده طراحی شد تحت تاثیر کرونا قرار گرفت.

محصولات کاسپین

MISYS

معرفی نرم افزار FBTI

محصول شرکت MISYS

از سال 83 تاکنون، شرکت کاسپین به عنوان شریک تجاری شرکت MISYS در ایران با آن شرکت همکاری داشته و سابقه پیاده‌سازی و پشتیبانی نرم‌افزار ارزی و بین‌الملل شرکت MISYS به نام TI را در بانک پارسیان دارد. نرم‌افزار TI نسخه اولیه این نرم‌افزار بوده و طی سال‌های گذشته با افزودن قابلیت‌های جدید، این محصول به TI+ و سپس FBTI ارتقا یافته است و در واقع نرم‌افزار FBTI جدیدترین نسخه از نرم‌افزار مذکور می‌باشد.

خدمات کاسپین